AgroFerda
Nemáte účet? Registrujte se / Zapomenuté heslo

BROS - oboustranné lepové pásy na stromy 5m

Výrobce: zc
Záruka: 24 měs.
Katalogové číslo: 9838
84 Kč
vč. DPH
Dostupnost: skladem

Charakteristika přípravku

Lepový pás slouží pro monitoring a zachytávání housenek a dalšího hmyzu škodícího na ovocných a okrasných dřevinách. Lze jej použít také proti píďalce podzimní,tmavoskvrnáči zhoubnému či šípověnce hojné . Tito dřevokazní motýli se na podzim snaží dostat pod kůru s cílem se v dřevině přezimovat v květech či pod kůrou stromů. Vylíhlé larvy ožírají pupeny, listy, plody a jejich pecky. Lepové pásy vytváří na kmenech stromů a dalších místech ochrannou bariéru proti hmyzím škůdcům lezoucím po dřevinách s cílem dokončit vlastní vývojový cyklus. Pás umožňuje sledovat jejich výskyt a zabraňuje jejich dalšímu rozmnožování. BROS lepový pásje odolný zcela vůči změnám teplot i vlhkosti, díky němuž účinkuje po dobu několika měsíců. Přípravek je vhodný pro použití v sadech, parcích a zahrádkách.

Návod k použití lepového pásu BROS

Lepový pás BROS nalepte na povrch rostliny po celé ploše. V případě dřevin obalte celý kmen, případně i kolíky, zajišťující podporu mladým stromům. Po té odstraňte ochrannou papírovou vrstvu. Pás proti housenkám a housenicím nalepte na potřebná místa před prvními mrazy přibližně v polovině října. Hustě pokrytý pás škůdci můžete během února/března odstranit a nahradit jej novým.

Skladování přípravku

Uchovávejte za běžných skladovacích podmínek mimo dosah dětí a dalších nepovolených osob.

Složení lepového pásu

Polybutylen: 80 % Aromatické živice: (C9) 20 %

První pomoc při zasažení

Pro očištění kůže zasažené přípravkem použijte čistící pastu s abrazivním účinkem a následně důkladně opláchněte. Přilepí-li se pás na oční víčka, aplikujte na ně jedlý olej a následné pás pozvolna odlepujte. Jiné zdraví ohrožující interakce se nepředpokládají. V případě přetrvávajících potíží či pochybností vyhledejte lékařskou pomoc.

Doba použitelnosti lepového pásu BROS

4 roky od data výroby

Balení

Lepový pás obojstraně pokrytý lepem zabalený v papíře.
Rozměry pásky: 5 cm x 5 m
Dodáváme v kartonové krabici.

Upozornění související s bezpečností

Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte úniku přípravku do tekoucích i stojatých vod a do volné přírody. Při práci se chraňte ochranným oděvem včetně rukavic a obuvi . Při práci nejezte nepijeteani nekuřte. Před prací, v jejím průběhu i po jejím bezprostředním skončení dbejte základních hygienických opatření. Použitou lepicí pásku vyhoďte do komunálního odpadu.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

2