AgroFerda
Nemáte účet? Registrujte se / Zapomenuté heslo
kategorie
novinky
Zelené hnojení 4. 7. 2020
Zelené hnojení

Je čas na zelené hnojení

Zelené hnojení  je cílené pěstování rostlin pro jejich zapravení do půdy. Zvýší se tak obsah dusíku, zlepší chemické, fyzikální a biologické vlastnosti půdy.

Celý článek

BROS - oboustranné lepové pásy na stromy 5m

Výrobce: zc
Záruka: 24 měs.
Katalogové číslo: 9838
74 Kč
vč. DPH
Dostupnost: skladem

Charakteristika přípravku

Lepový pás slouží pro monitoring a zachytávání housenek a dalšího hmyzu škodícího na ovocných a okrasných dřevinách. Lze jej použít také proti píďalce podzimní,tmavoskvrnáči zhoubnému či šípověnce hojné . Tito dřevokazní motýli se na podzim snaží dostat pod kůru s cílem se v dřevině přezimovat v květech či pod kůrou stromů. Vylíhlé larvy ožírají pupeny, listy, plody a jejich pecky. Lepové pásy vytváří na kmenech stromů a dalších místech ochrannou bariéru proti hmyzím škůdcům lezoucím po dřevinách s cílem dokončit vlastní vývojový cyklus. Pás umožňuje sledovat jejich výskyt a zabraňuje jejich dalšímu rozmnožování. BROS lepový pásje odolný zcela vůči změnám teplot i vlhkosti, díky němuž účinkuje po dobu několika měsíců. Přípravek je vhodný pro použití v sadech, parcích a zahrádkách.

Návod k použití lepového pásu BROS

Lepový pás BROS nalepte na povrch rostliny po celé ploše. V případě dřevin obalte celý kmen, případně i kolíky, zajišťující podporu mladým stromům. Po té odstraňte ochrannou papírovou vrstvu. Pás proti housenkám a housenicím nalepte na potřebná místa před prvními mrazy přibližně v polovině října. Hustě pokrytý pás škůdci můžete během února/března odstranit a nahradit jej novým.

Skladování přípravku

Uchovávejte za běžných skladovacích podmínek mimo dosah dětí a dalších nepovolených osob.

Složení lepového pásu

Polybutylen: 80 % Aromatické živice: (C9) 20 %

První pomoc při zasažení

Pro očištění kůže zasažené přípravkem použijte čistící pastu s abrazivním účinkem a následně důkladně opláchněte. Přilepí-li se pás na oční víčka, aplikujte na ně jedlý olej a následné pás pozvolna odlepujte. Jiné zdraví ohrožující interakce se nepředpokládají. V případě přetrvávajících potíží či pochybností vyhledejte lékařskou pomoc.

Doba použitelnosti lepového pásu BROS

4 roky od data výroby

Balení

Lepový pás obojstraně pokrytý lepem zabalený v papíře.
Rozměry pásky: 5 cm x 5 m
Dodáváme v kartonové krabici.

Upozornění související s bezpečností

Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte úniku přípravku do tekoucích i stojatých vod a do volné přírody. Při práci se chraňte ochranným oděvem včetně rukavic a obuvi . Při práci nejezte nepijeteani nekuřte. Před prací, v jejím průběhu i po jejím bezprostředním skončení dbejte základních hygienických opatření. Použitou lepicí pásku vyhoďte do komunálního odpadu.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

2