AgroFerda
Nemáte účet? Registrujte se / Zapomenuté heslo
kategorie
novinky
Koronavirus 16. 3. 2020
Koronavirus

Koronavirus 

Kamenná prodejna - Máme běžnou otvírací dobu. Prosíme o dodržování pravidel dle KHS. Dodržujte odstupy na 2m, vstupujte do prodejny jednotlivě, upřednostňujte platbu kartou. Nevstupujte do prodejny s příznaky respiračního onemocnění. Děkujeme

E-Shop - Z důvodu koronaviru jsou dobírky možné nyní platit u dopravce pouze kartou nebo předem převodem na účet.

Z nařízení hejtmana Olomouckého kraje jsou od dnešního dne v karanténě tyto obce: Uničov, Litovel, Červenka a okolí. Zásilky určené do těchto měst a okolních obcí není možno doručovat. Stejně tak není možné realizovat svozy zásilek z této oblasti. Zásilky z dnešního plánovaného rozvozu budou vráceny zpět odesilateli. Prosíme, abyste neodesílali zásilky do těchto uzavřených lokalit.

Děkujeme za pochopení Agroferda

Celý článek

Kvalitní travní osivo je základ

20.4.2018

Díváte se přes plot k sousedovi a říkáte si, jaký má asi fígl, že je jeho trávník tak krásně zelený? Jednou možností je, že využil travní koberce, které už během jednoho dne promění zahradu k nepoznání.

Druhou možností je, že si krásný trávník vypěstoval od základu. Dnes vám AgroFerda poradí, jak vybrat kvalitní travní osivo, aby se zelenal stejně tak, jako ten sousedův.

Správná travní směs

Pěstování z travní směsi má dvě hlavní výhody – náklady na trávník jsou daleko nižší a pro vlastní výsev se přiklání také malá časová náročnost. Než vyberete vhodnou travní směs, dobře promyslete, jak bude trávník zatěžován, využíván a zda bude ve stínu či na slunci.

Důležitou položkou je také cena – můžete zvolit levnou neznámou značku, nebo se spolehnout na ověřené výrobce, u kterých máte jistotu, že se vám za 4-5 týdnů trávník opravu zazelená. Velmi výhodná jsou větší balení, u kterých je cena za kilogram daleko nižší.

Vše pro trávníky

travní směs

 

Ideální složení travní směsi

Opět záleží na tom, jak chcete trávník využívat. Podle toho se zaměřte na jednotlivé druhy rostlin v osivu a jejich zastoupení v %.

 • jílek mnohokvětý – roste rychle, s čímž souvisí i častější sekání, používá se v levnějším trávníkovém osivu
 • jílek vytrvalý – je velmi odolný, rychle regeneruje a má sytě zelenou barvu, je citlivější na vymrzání
 • kostřava červená – velmi oblíbené osivo do rekreačních a okrasných trávníků, tvoří hustý porost a lze sekat i na nízko
 • kostřava červená trsnatá – je odolná vůči suchu i vymrzání, vytváří velmi hustý a jemný travní koberec
 • kostřava rákosovitá – jedná se o velmi odolnou rostlinu (snese sucho i horko), neprospívá jí nízké sečení a vytváří mohutné trsy
 • lipnice luční – trvá déle, než se uchytí, ale poté je velmi silná a odolná (vhodná i pro sportovní trávníky), dobře snáší i nižší seč
 • psineček obecný – prospívá mu nízké sečení, následně vytváří nízké husté drny, dobře snáší letní sucha i zimní mrazy

Travní osivo Barenbrug

Od našich zákazníků máme skvělý ohlas na travní osivo Barenbrug. Jedná se o německého výrobce, který je velmi dobře hodnocen a u AGROFERDY ho seženete za výhodné ceny. Jako jedni z mála máme v nabídce i velkoobjemová balení. Mezi nejoblíbenější směsi patří:

 • Barenbrug Gazon – jemnější směs pro nízce kosené trávníky (reprezentativní trávníky, rodinné domy, golfová hřiště)
 • Barenbrug Universal – travní osivo s vyšším zastoupením jílku vytrvalého je ideální na zahrad a parky
 • Barenbrug Sport – travní směs nové generace ideální na dosev a regeneraci sportovišť
 • Barenbrug SOS – rychle zakryje vyšlapaná místa, je ideální na dosev zahrad a parků
 • Barenbrug Rapid – parková směs pro dosévání poškozených a vyšlapaných míst

Trávníky Barenbrug vám velmi dobře vzejdou a postupným sekáním více a více houstnou. Barva trávníků je světlejší a díky oddenkovým odrůdám tvoří trávník kvalitní a husou základnu.

Barenbrug v e-shopu

Jste nedočkaví a krásný trávník chcete hned? V tom případě zvolte travní koberec od českých pěstitelů, který vám rádi dopravíme kamkoliv po celé České republice. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

4